Jak jsem redesignoval tento web

Autor: Roman 3 roky Komentáře

Po 8 letech, kdy jsem koupil doménu www.romansterly.com, mi v poslední době začínalo vadit, že vzhled tohoto webu už notně zastaral. Původně jsem stránky postavil na redakčním systému Drupal, ale za posledních několik let jsem je už prakticky neaktualizoval. Nechtěl jsem sahat do systému, abych něco nerozbil, ani jsem neměl touhu si Drupal znovu připomínat. Všechny novější weby jsem totiž dělal na WordPressu, který mi vyhovuje víc a používám ho dodnes.

A tak postupně dozrál čas na to starý web kompletně zahodit a vytvořit nový. Sáhl jsem tedy po WordPressu a na Themeforestu jsem si našel šablonu, která se mi líbila a splňovala požadovanou funkčnost.

Pak přišla ta horší část, a sice přeházet všech obsah, který jsem chtěl zachovat, z Drupalu na WordPress. Radši jsem to udělal ručně a jeden článek po druhém kopíroval a nahrával obrázky. Dalším krokem bylo vytvoření portfolia fotek. Takže nejdřív vytřídit, rozdělit do složek, upravit velikosti, nahrát, popsat.

No a nakonec už nezbývalo než se piplat s hlavní stránkou a některými menšími úpravami vzhledu. A taky vyrobit logo.

Voilà, web je po 14 dnech občasné práce hotový. Teď už na něj jen průběžně přispívat a sem tam ještě něco doladit. Takže té předchozí práce nebylo až tak moc, teď to bude horší 🙂

Screenshoty starého vzhledu

Posuďte, je to teď lepší, ne? Chcete nový web nebo nějak pomoct se stávajícím? Dejte vědět.

Kategorie:
  Jak jsem ...
článek byl sdílen 0 krát
 500

Přidat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.